Nasi mali zawodnicy z drużyny mini żużlowej Rycerzyki, byli bezkonkurencyjni w zmaganiach podczas IV rundy Indywidualnych Mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej 5-9 lat które zostały rozegrane na jednym z lepszych torów mini żużlowych w Polsce – w Częstochowie
To były bardzo wymagające zawody ze względu na warunki panujące na torze po ciągłych opadach deszczu. Mimo tego wałbrzyszanie nie odczuwali strachu i nie mogli doczekać się swojej kolejki. Tor w Częstochowie robi wrażenie, jest świetnie zaprojektowany i wykonany.
- Cieszyliśmy się z możliwości startów na tym obiekcie. Zawody były niezwykle wyrównane i często dochodziło do bezpośredniej walki na torze. Już w I biegu przeżyliśmy dramatyczne chwile, gdy Jakub Isański zaliczył upadek na jednym z zakrętów – mówią sportowcy. Tor był przesiąknięty wodą i na tak śliskiej nawierzchni nasi zawodnicy jeszcze nie startowali. To były dla nich całkowicie nowe warunki, z którymi nie mieli okazji się jeszcze objeździć. Jednak sędzia zawodów nie wykluczył Kuby biorąc pod uwagę trudne warunki i wznowił bieg w pełnym składzie. Każdy z biegów dostarczał ogromnych emocji zwłaszcza, że do mety nie można było być pewnym wyniku. Zawodnicy walczyli do samego końca i byliśmy świadkami wielu ciekawych ataków ze strony maluchów.
Ostatecznie nasi zawodnicy pokazali się z jak najlepszej strony i zebrali od kibiców gromkie brawa. Zawody w swojej kategorii wygrał Jakub Isański z Wałbrzycha, II miejsce zajął Jakub Piątek ze Strzegomia, a podium dopełnił Mateusz Durynek z Bolesławca. Tuż za podium uplasował się Oskar Pawłowicz z Kamiennej Góry, któremu defekt motocykla w jednym z biegów odebrał szansę na zdobycie punktów umożliwiających stanięcie na podium.
źródło: regionalnatv.pl
Statystyczny kierowca nie zastanawia się nad tym, jak zbudowany jest silnik jego samochodu. Czasami jednak warto wiedzieć, jakie elementy wchodzą w skład, które z nich mogą ulec zużyciu lub uszkodzeniu, a także jak to rozpoznać po dźwięku pracy silnika.
Silniki są złożonymi układami, w których każdy element ma kluczowe znaczenie dla ich prawidłowej pracy. Cylindry oraz tłoki stanowią miejsce, w którym następuje spalanie paliwa, przekładając się na ruch tłoków, a następnie na obrót wału korbowego. Wał korbowy jest centralnym elementem, przekształcającym ruch tłoków w ruch obrotowy, co przekłada się na napęd pojazdu.
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, 22.III.2024 r. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu opublikowała w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o zamówieniu na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: "Rewitalizacja linii kolejowej nr 318 relacji Srebrna Góra-Bielawa Zachodnia od km 28,295 do km 24,300".
czytaj więcejZ ogromną przyjemnością informujemy o nadchodzącym starcie znaczącego projektu modernizacji infrastruktury drogowej w naszej Gminie. Z inwestycją o łącznej wartości 8,6 miliona złotych, naszym głównym celem jest podniesienie standardu dróg osiedlowych, które niebawem przejdą kompleksową odnowę - Mówi Burmistrz Głuszycy Roman Głód.
czytaj więcejNajwiększy dramat większości podróży to oczywiście temat pakowania się na wakacje. Nadpłata za bagaż to koszt, którego każdy chce uniknąć niezależnie czy podróżujemy tylko z bagażem podręcznym czy rejestrowanym. Jak więc wygląda oszczędzanie na bagażu, jak płacić mniej za bagaż, ile kosztuje dopłata do bagażu na lotnisku oraz jak się spakować, aby nie ponosić dodatkowych kosztów? Na te i więcej pytań odpowiedzieliśmy w poniższym artykule.
czytaj więcejW Bielawie zakończono największą w bieżącej kadencji samorządu inwestycję drogową. 15 grudnia 2023 r. zakończono trwającą 15 miesięcy modernizację 3 kolejnych bielawskich dróg tj.: