Pługosolarki i pługi bez przerwy są w ruchu od soboty – odśnieżają i posypują miejskie drogi. We wtorek drogowcy zajęli się udrażnianiem skrzyżowań oraz zasypanych przejść dla pieszych. Do pracy ruszyły również koparki.
W związku z trudną sytuacją na ulicach, podjęto decyzję o wzmocnieniu sił i teraz drogowcy zajmują się również terenami nie objętymi zimowym utrzymaniem m. in. na osiedlach domów jednorodzinnych.
We wtorek, 30 listopada, po południu rozpoczęły się prace w rejonie m. in. ul. Sadowej, Łąkowej, Gajowej, Nasypowej, Ignacego Paderewskiego. Do wieczora zwały śniegu będą odgarniane w rejonie osiedla Słonecznego (m. in. ul. Działkowa, Agrestowa, Malinowa) oraz na terenie Koloni (m. in. ul. Józefa Kraszewskiego, Wileńska, Lwowska).
– Śnieg jest układany w pryzmy, odśnieżane są również miejsca parkingowe. Do mieszkańców osiedla Zawiszów i osiedla Młodych będziemy docierać z informacją, by przestawiali swoje samochody i udostępniali miejsca parkingowe, byśmy mogli je oczyścić w środę. Z takim apelem chcemy się zwrócić również za pośrednictwem mediów – mówi Jarosław Markowski, kierownik Referatu Dróg Urzędu Miejskiego w Świdnicy.
W środę, 1 grudnia od godz. 8.00 drogowcy rozpoczną pracę na osiedlu Zawiszów (m. in. ul. Księżnej Jadwigi, Władysława Łokietka, Galla Anonima, Henryka Brodatego i Jana Długosza). Będą pracować w tym rejonie do skutku. Po południu przystąpią do prac na osiedlu Młodych (m. in. ul. Waleriana Wróblewskiego, kard. Stefana Wyszyńskiego, pl. Józefa Piłsudskiego i parking przy ul. gen. Ignacego Prądzyńskiego).
W sumie zimowym utrzymaniem objęto dodatkowo kilkadziesiąt lokalizacji.
źródło: um.swidnica.pl
Statystyczny kierowca nie zastanawia się nad tym, jak zbudowany jest silnik jego samochodu. Czasami jednak warto wiedzieć, jakie elementy wchodzą w skład, które z nich mogą ulec zużyciu lub uszkodzeniu, a także jak to rozpoznać po dźwięku pracy silnika.
Silniki są złożonymi układami, w których każdy element ma kluczowe znaczenie dla ich prawidłowej pracy. Cylindry oraz tłoki stanowią miejsce, w którym następuje spalanie paliwa, przekładając się na ruch tłoków, a następnie na obrót wału korbowego. Wał korbowy jest centralnym elementem, przekształcającym ruch tłoków w ruch obrotowy, co przekłada się na napęd pojazdu.
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, 22.III.2024 r. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu opublikowała w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o zamówieniu na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: "Rewitalizacja linii kolejowej nr 318 relacji Srebrna Góra-Bielawa Zachodnia od km 28,295 do km 24,300".
czytaj więcejZ ogromną przyjemnością informujemy o nadchodzącym starcie znaczącego projektu modernizacji infrastruktury drogowej w naszej Gminie. Z inwestycją o łącznej wartości 8,6 miliona złotych, naszym głównym celem jest podniesienie standardu dróg osiedlowych, które niebawem przejdą kompleksową odnowę - Mówi Burmistrz Głuszycy Roman Głód.
czytaj więcejNajwiększy dramat większości podróży to oczywiście temat pakowania się na wakacje. Nadpłata za bagaż to koszt, którego każdy chce uniknąć niezależnie czy podróżujemy tylko z bagażem podręcznym czy rejestrowanym. Jak więc wygląda oszczędzanie na bagażu, jak płacić mniej za bagaż, ile kosztuje dopłata do bagażu na lotnisku oraz jak się spakować, aby nie ponosić dodatkowych kosztów? Na te i więcej pytań odpowiedzieliśmy w poniższym artykule.
czytaj więcejW Bielawie zakończono największą w bieżącej kadencji samorządu inwestycję drogową. 15 grudnia 2023 r. zakończono trwającą 15 miesięcy modernizację 3 kolejnych bielawskich dróg tj.: