Od 31 marca - 9 kwietnia w Galerii Victoria w Wałbrzychu odbędzie się wystawa jedynej w Polsce kolekcji zabytkowych motocykli Harley-Davidson, której właścicielem jest Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku. W skład kolekcji wchodzą motocykle wyprodukowane w latach 1928-1984, które zostały pieczołowicie odrestaurowane i są nadal sprawne technicznie.
W ramach ekspozycji zostanie zaprezentowanych siedem zabytkowych modeli motocykli Harley-Davidson oraz jeden marki Indian, które doskonale ukazują rozwój branży motocyklowej na przestrzeni XX wieku.
"Wystawa motocykli Harley-Davidson została zorganizowana przede wszystkim z myślą o panach. Najstarszym i najciekawszym modelem, który zostanie zaprezentowany jest motocykl Harley-Davidson Model B z 1928 r., a najmłodszym model HD XR1000 z 1984 r." - powiedział Tomasz Waszkiewicz, dyrektor ds. operacyjnych i marketingu Galerii Victoria. "Serdecznie zachęcam wszystkich panów odwiedzających Galerię Victoria do obejrzenia przygotowanej we współpracy z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku wystawy legendarnych motocykli Harley-Davidson".
Historia marki Harley-Davidson rozpoczęła się w 1903 roku w Milwaukee, w stanie Wisconsin, kiedy to William S. Harley i Arthur Davidson skonstruowali pierwszy motocykl przeznaczony do sprzedaży. Dziś Harley-Davidson to kultowa marka legendarnych motocykli, która dla wielu stanowi symbol wolności i prawdziwej przygody. Od początku swego istnienia marka ta przyciągała miłośników niepokornego stylu życia, stanowiąc odskocznię od codzienności oraz sposób na samorealizację. Harley-Davidson na całym świecie postrzegany jest nie tylko jako styl życia, ale wręcz stan umysłu, który pozwala na patrzenie na świat poprzez pryzmat niezależności.
źródło: um.walbrzych.pl
Statystyczny kierowca nie zastanawia się nad tym, jak zbudowany jest silnik jego samochodu. Czasami jednak warto wiedzieć, jakie elementy wchodzą w skład, które z nich mogą ulec zużyciu lub uszkodzeniu, a także jak to rozpoznać po dźwięku pracy silnika.
Silniki są złożonymi układami, w których każdy element ma kluczowe znaczenie dla ich prawidłowej pracy. Cylindry oraz tłoki stanowią miejsce, w którym następuje spalanie paliwa, przekładając się na ruch tłoków, a następnie na obrót wału korbowego. Wał korbowy jest centralnym elementem, przekształcającym ruch tłoków w ruch obrotowy, co przekłada się na napęd pojazdu.
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, 22.III.2024 r. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu opublikowała w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o zamówieniu na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: "Rewitalizacja linii kolejowej nr 318 relacji Srebrna Góra-Bielawa Zachodnia od km 28,295 do km 24,300".
czytaj więcejZ ogromną przyjemnością informujemy o nadchodzącym starcie znaczącego projektu modernizacji infrastruktury drogowej w naszej Gminie. Z inwestycją o łącznej wartości 8,6 miliona złotych, naszym głównym celem jest podniesienie standardu dróg osiedlowych, które niebawem przejdą kompleksową odnowę - Mówi Burmistrz Głuszycy Roman Głód.
czytaj więcejNajwiększy dramat większości podróży to oczywiście temat pakowania się na wakacje. Nadpłata za bagaż to koszt, którego każdy chce uniknąć niezależnie czy podróżujemy tylko z bagażem podręcznym czy rejestrowanym. Jak więc wygląda oszczędzanie na bagażu, jak płacić mniej za bagaż, ile kosztuje dopłata do bagażu na lotnisku oraz jak się spakować, aby nie ponosić dodatkowych kosztów? Na te i więcej pytań odpowiedzieliśmy w poniższym artykule.
czytaj więcejW Bielawie zakończono największą w bieżącej kadencji samorządu inwestycję drogową. 15 grudnia 2023 r. zakończono trwającą 15 miesięcy modernizację 3 kolejnych bielawskich dróg tj.: