Żaden z kierowców, którego zatrzymali w środę do kontroli na mobilnej stacji diagnostycznej pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego, nie pojechał w dalszą drogę. Na 11 skontrolowanych pojazdów funkcjonariusze zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych.
Przez jeden dzień w Wałbrzychu gościła mobilna stacja diagnostyczna z Bydgoszczy. Przez kilka godzin obok zielonego rynku pracownicy Inspekcji Transportu wybiorczo zatrzymywali kierowców i kierowali na badania techniczne. Głównie tych, którzy świadczą zbiorowe usługi przewozowe. Za pomocą specjalistycznych urządzeń sprawdzane były m.in. układy zawieszenia, hamulcowe, stan resorów czy układ kierowniczy. Wyniki kontroli wyglądały przerażająco. Żaden z samochodów, który wjechał na metalowe szyny i został poddany diagnozie nie nadawał się do dalszej jazdy. Dowody rejestracyjne stracili prywatni przewoźnicy jak i jeden z kierowców Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.
- To jedyny tego typu w Polsce pojazd. Zasilany agregatorem pozwala nam dokonać kontroli w każdym miejscu. Rozłożenie stacji zajmuje około godziny. Samo wyposażenie kosztuje około dwustu tysięcy złotych - wyjaśniał Wiesław Ziemianek, kierownik oddziału terenowego inspekcji Transportu Drogowego w Wałbrzychu. Zaznaczał, że ich działania nie były ukierunkowane na „uprzykrzanie” życia kierowcom, a jedynie wyeliminowanie tych pojazdów, które stwarzają zagrożenie na drodze. - W przypadku firm świadczących usługi przewozowe zbiorowe ma to wyjątkowe znaczenie - mówił Ziemianek.
Statystyczny kierowca nie zastanawia się nad tym, jak zbudowany jest silnik jego samochodu. Czasami jednak warto wiedzieć, jakie elementy wchodzą w skład, które z nich mogą ulec zużyciu lub uszkodzeniu, a także jak to rozpoznać po dźwięku pracy silnika.
Silniki są złożonymi układami, w których każdy element ma kluczowe znaczenie dla ich prawidłowej pracy. Cylindry oraz tłoki stanowią miejsce, w którym następuje spalanie paliwa, przekładając się na ruch tłoków, a następnie na obrót wału korbowego. Wał korbowy jest centralnym elementem, przekształcającym ruch tłoków w ruch obrotowy, co przekłada się na napęd pojazdu.
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, 22.III.2024 r. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu opublikowała w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o zamówieniu na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: "Rewitalizacja linii kolejowej nr 318 relacji Srebrna Góra-Bielawa Zachodnia od km 28,295 do km 24,300".
czytaj więcejZ ogromną przyjemnością informujemy o nadchodzącym starcie znaczącego projektu modernizacji infrastruktury drogowej w naszej Gminie. Z inwestycją o łącznej wartości 8,6 miliona złotych, naszym głównym celem jest podniesienie standardu dróg osiedlowych, które niebawem przejdą kompleksową odnowę - Mówi Burmistrz Głuszycy Roman Głód.
czytaj więcejNajwiększy dramat większości podróży to oczywiście temat pakowania się na wakacje. Nadpłata za bagaż to koszt, którego każdy chce uniknąć niezależnie czy podróżujemy tylko z bagażem podręcznym czy rejestrowanym. Jak więc wygląda oszczędzanie na bagażu, jak płacić mniej za bagaż, ile kosztuje dopłata do bagażu na lotnisku oraz jak się spakować, aby nie ponosić dodatkowych kosztów? Na te i więcej pytań odpowiedzieliśmy w poniższym artykule.
czytaj więcejW Bielawie zakończono największą w bieżącej kadencji samorządu inwestycję drogową. 15 grudnia 2023 r. zakończono trwającą 15 miesięcy modernizację 3 kolejnych bielawskich dróg tj.: