Około 200 osób straci pracę, kolejne 200 zostanie przesunięte do wykonywania innych zadań – to efekty likwidacji jednej zmiany produkcyjnej w wałbrzyskiej fabryce Toyoty. Firma długo broniła się przed kryzysem, teraz jednak musi dostosować organizację pracy, do spadającej liczby zamówień na skrzynie biegów. Toyota Motor Manufacturing Poland rozwiąże umowy z około 200 osobami, które zostały zatrudnione przez agencje pracy tymczasowej. Kolejne 200 osób posiadających stałe zatrudnienie w fabryce, zostanie przesunięte do innych działów japońskiego potentata motoryzacyjnego. - Szykujemy program pomocy pracownikom, nie zostawimy ich samych – zapewnia Grzegorz Górski z wałbrzyskiej fabryki Toyoty - Są to osoby wykwalifikowane, które przeszły program rekrutacyjny i sprawdziły się na swoich stanowiskach. Prowadzimy rozmowy z innymi firmami i lokalnymi instytucjami, aby stworzyć ofertę alternatywnego zatrudnienia dla tych pracowników - tłumaczy Górski. Fabryka działająca w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej do tej pory radziła sobie z kryzysem. Pierwsza fala problemów, która nadeszła w 2009 roku, była dla firmy w zasadzie nieodczuwalna. Z powodu spadku sprzedaży nowych samochodów na rynku europejskim, musi jednak ograniczyć produkcję tych podzespołów. Jest to związane z mniejszymi zamówieniami od naszych dostawców, one od maja ulegają wyraźnemu obniżeniu. Musimy zatem dostosować organizacje własnej pracy do ich potrzeb – wyjaśnia Grzegorz Górski.
-Dostosowanie się do zapotrzebowania z rynku europejskiego to dla nas konieczność - stwierdza prezes TMMP, Carl Klemm. - TMMP, zgodnie z naszymi priorytetami i zasadami, zrobi wszystko co będzie konieczne by w długim okresie czasu utrzymać stabilne zatrudnienie wszystkich naszych stałych pracowników. Dodatkowo dołożymy wszelkich starań, by pomóc wszystkim pracownikom tymczasowym – zapewnia. W lutym liczba osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wałbrzychu sięgnęła prawie 8 tysięcy. Możliwe, że pracownicy zwalniani z fabryki znajdą zatrudnienie w innych firmach inwestujących na specjalnej strefie ekonomicznej. Zarząd Toyoty liczy również, że po wejściu na rynek nowych modeli japońskiego giganta, uda się powrócić do poprzedniego poziomu zatrudnienia.
źródło: 30minut
Statystyczny kierowca nie zastanawia się nad tym, jak zbudowany jest silnik jego samochodu. Czasami jednak warto wiedzieć, jakie elementy wchodzą w skład, które z nich mogą ulec zużyciu lub uszkodzeniu, a także jak to rozpoznać po dźwięku pracy silnika.
Silniki są złożonymi układami, w których każdy element ma kluczowe znaczenie dla ich prawidłowej pracy. Cylindry oraz tłoki stanowią miejsce, w którym następuje spalanie paliwa, przekładając się na ruch tłoków, a następnie na obrót wału korbowego. Wał korbowy jest centralnym elementem, przekształcającym ruch tłoków w ruch obrotowy, co przekłada się na napęd pojazdu.
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, 22.III.2024 r. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu opublikowała w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o zamówieniu na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: "Rewitalizacja linii kolejowej nr 318 relacji Srebrna Góra-Bielawa Zachodnia od km 28,295 do km 24,300".
czytaj więcejZ ogromną przyjemnością informujemy o nadchodzącym starcie znaczącego projektu modernizacji infrastruktury drogowej w naszej Gminie. Z inwestycją o łącznej wartości 8,6 miliona złotych, naszym głównym celem jest podniesienie standardu dróg osiedlowych, które niebawem przejdą kompleksową odnowę - Mówi Burmistrz Głuszycy Roman Głód.
czytaj więcejNajwiększy dramat większości podróży to oczywiście temat pakowania się na wakacje. Nadpłata za bagaż to koszt, którego każdy chce uniknąć niezależnie czy podróżujemy tylko z bagażem podręcznym czy rejestrowanym. Jak więc wygląda oszczędzanie na bagażu, jak płacić mniej za bagaż, ile kosztuje dopłata do bagażu na lotnisku oraz jak się spakować, aby nie ponosić dodatkowych kosztów? Na te i więcej pytań odpowiedzieliśmy w poniższym artykule.
czytaj więcejW Bielawie zakończono największą w bieżącej kadencji samorządu inwestycję drogową. 15 grudnia 2023 r. zakończono trwającą 15 miesięcy modernizację 3 kolejnych bielawskich dróg tj.: