To miała być impreza sportowa roku i faktycznie II runda Pucharu Świata w four crossie, która w sobotę odbyła się na Słonecznej Polanie w Szczawnie-Zdroju, na takie miano zasłużyła. Niestety, na przeszkodzie w odpowiednim odbiorze zmagań najlepszych świata stanęła fatalna aura, a konkretnie ulewny deszcz, który mocno popsuł rewelacyjnie zapowiadające się widowisko. Organizatorzy zadbali praktycznie o każdy detal imprezy, o czym najlepiej świadczy liczba kilku tysięcy obecnych na Słonecznej Polanie kibiców. Było ciepło, pogodnie, a dodatkowo, a może przede wszystkim, do Szczawna-Zdroju przyjechali najlepsi na świecie przedstawiciele tej widowiskowej dyscypliny sportu. Niestety, gdy kończyły się kwalifikacje, pogoda spłatała miejscowym sporego figla.
Tuż po godzinie 19 lunął rzęsisty deszcz, który skutecznie przegonił większość zgromadzonych osób. Ci, którzy pozostali, nie mogli narzekać na brak ekstremalnych wrażeń, gdyż deszcz mocno „zamieszał” w stawce uczestników polskiej edycji Pucharu Świata. Swego występu w Szczawnie- Zdroju na pewno do udanych nie zaliczy Michal Prokop – jeden z faworytów sobotnich wyścigów, który w połowie startu wyłożył się na rozmokłej i błotnistej trasie i, podobnie jak Piotr Paradowski – przedstawiciel „Wieży Anna”, swoje kwalifikacje zakończył na jednej z ostatnich pozycji, co oczywiście skutkowało wykluczeniem z dalszej części zawodów. Nasi południowi sąsiedzi nie mieli jednak powodów do smutku, gdyż w pierwszej „czwórce” znaleźli się trzej Czesi. Zwycięzcą imprezy został doskonale znany w uzdrowisku - Tomas Slavik, na 3. miejscu był Kamil Tatarkovic, a tuż za nim znalazł się Jakub Říha. Mimo upadku Paradowskiego gospodarze również nie mogli narzekać na los. Na doskonałej 11. pozycji rywalizację zakończył bowiem Mariusz Jarek, a więc przedstawiciel „Wieży Anna”, co dobrze rokuje przed kolejnymi odsłonami Pucharu Świata we Włoszech, Szkocji i Niemczech. Bartłomiej Nowak
źródło: 30minut
Statystyczny kierowca nie zastanawia się nad tym, jak zbudowany jest silnik jego samochodu. Czasami jednak warto wiedzieć, jakie elementy wchodzą w skład, które z nich mogą ulec zużyciu lub uszkodzeniu, a także jak to rozpoznać po dźwięku pracy silnika.
Silniki są złożonymi układami, w których każdy element ma kluczowe znaczenie dla ich prawidłowej pracy. Cylindry oraz tłoki stanowią miejsce, w którym następuje spalanie paliwa, przekładając się na ruch tłoków, a następnie na obrót wału korbowego. Wał korbowy jest centralnym elementem, przekształcającym ruch tłoków w ruch obrotowy, co przekłada się na napęd pojazdu.
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, 22.III.2024 r. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu opublikowała w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o zamówieniu na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: "Rewitalizacja linii kolejowej nr 318 relacji Srebrna Góra-Bielawa Zachodnia od km 28,295 do km 24,300".
czytaj więcejZ ogromną przyjemnością informujemy o nadchodzącym starcie znaczącego projektu modernizacji infrastruktury drogowej w naszej Gminie. Z inwestycją o łącznej wartości 8,6 miliona złotych, naszym głównym celem jest podniesienie standardu dróg osiedlowych, które niebawem przejdą kompleksową odnowę - Mówi Burmistrz Głuszycy Roman Głód.
czytaj więcejNajwiększy dramat większości podróży to oczywiście temat pakowania się na wakacje. Nadpłata za bagaż to koszt, którego każdy chce uniknąć niezależnie czy podróżujemy tylko z bagażem podręcznym czy rejestrowanym. Jak więc wygląda oszczędzanie na bagażu, jak płacić mniej za bagaż, ile kosztuje dopłata do bagażu na lotnisku oraz jak się spakować, aby nie ponosić dodatkowych kosztów? Na te i więcej pytań odpowiedzieliśmy w poniższym artykule.
czytaj więcejW Bielawie zakończono największą w bieżącej kadencji samorządu inwestycję drogową. 15 grudnia 2023 r. zakończono trwającą 15 miesięcy modernizację 3 kolejnych bielawskich dróg tj.: