Skoki na wysokość około 30 metrów, efektowne ewolucje w powietrzu, widowiskowe i niebezpieczne akrobacje, których nie powstydziliby się najlepsi kaskaderzy na świecie. Pod Galerią Victorią przez dwa dni wałbrzyszanie podziwiali FMX – Freestyle, czyli motocyklowe pokazy na rampie. Pełen adrenaliny show został rozegrany w ramach odbywających się w mieście zawodów „Motohałda”. - Takie pokazy odbyły się po raz pierwszy na Dolnym Śląsku. Z rozmów z zawodnikami wynika, że bardzo podoba im się to miejsce. W takich warunkach jak galeria, rotunda i amfiteatr jeszcze nie skakali. Widać również, że pokaz bardzo podobał się publiczności, dlatego myślę, że ci zawodnicy zagoszczą u nas ponownie – opowiada Paweł „Fazer” Isański z Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Motocyklowego „Chełmiec”. Na placu przed Centrum Handlowym „Victoria” rozstawiono specjalną rampę, na którą wjeżdżali rozpędzeni motocykliści. Efektowne skoki na wysokość 3- 4 piętra zabierały dech w piersiach zgromadzonej publiczności. Przeskoki wraz z ewolucjami i akrobacjami wykonywane były przez najlepszych zawodników w Polsce, czyli Bartłomieja Ogłazę, Artura Puzio i Piotra Potaczało.
- Najtrudniejsze ewolucje jakie wykonywaliśmy to tak zwane „tsunami” oraz „graby”. Trzeba naprawdę uważać przy wyskoku z rampy. Łatwo nabawić się kontuzji – przyznaje Piotr Potaczało, zawodnik FMX Freestyle. Silny wiatr momentami przeszkadzał w motocyklowych ewolucjach. Pokazy odbywały się jednak , ku uciesze klientów galerii, co godzinę, w blokach 15 minutowych. Ewolucje FMX Freestyle były rozgrywane w ramach Pucharu Polski w Cross Country, czyli wałbrzyskiej „Motohałdy”. Sgt. Pepper
źródło: 30minut
Statystyczny kierowca nie zastanawia się nad tym, jak zbudowany jest silnik jego samochodu. Czasami jednak warto wiedzieć, jakie elementy wchodzą w skład, które z nich mogą ulec zużyciu lub uszkodzeniu, a także jak to rozpoznać po dźwięku pracy silnika.
Silniki są złożonymi układami, w których każdy element ma kluczowe znaczenie dla ich prawidłowej pracy. Cylindry oraz tłoki stanowią miejsce, w którym następuje spalanie paliwa, przekładając się na ruch tłoków, a następnie na obrót wału korbowego. Wał korbowy jest centralnym elementem, przekształcającym ruch tłoków w ruch obrotowy, co przekłada się na napęd pojazdu.
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, 22.III.2024 r. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu opublikowała w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o zamówieniu na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: "Rewitalizacja linii kolejowej nr 318 relacji Srebrna Góra-Bielawa Zachodnia od km 28,295 do km 24,300".
czytaj więcejZ ogromną przyjemnością informujemy o nadchodzącym starcie znaczącego projektu modernizacji infrastruktury drogowej w naszej Gminie. Z inwestycją o łącznej wartości 8,6 miliona złotych, naszym głównym celem jest podniesienie standardu dróg osiedlowych, które niebawem przejdą kompleksową odnowę - Mówi Burmistrz Głuszycy Roman Głód.
czytaj więcejNajwiększy dramat większości podróży to oczywiście temat pakowania się na wakacje. Nadpłata za bagaż to koszt, którego każdy chce uniknąć niezależnie czy podróżujemy tylko z bagażem podręcznym czy rejestrowanym. Jak więc wygląda oszczędzanie na bagażu, jak płacić mniej za bagaż, ile kosztuje dopłata do bagażu na lotnisku oraz jak się spakować, aby nie ponosić dodatkowych kosztów? Na te i więcej pytań odpowiedzieliśmy w poniższym artykule.
czytaj więcejW Bielawie zakończono największą w bieżącej kadencji samorządu inwestycję drogową. 15 grudnia 2023 r. zakończono trwającą 15 miesięcy modernizację 3 kolejnych bielawskich dróg tj.: