W ciężkim stanie trafił do szpitala 12-letni chłopiec, który został potrącony przy przejściu dla pieszych na wałbrzyskim Podzamczu.
Do zdarzenia doszło w środę popołudniu. Chłopiec przebiegał przez jezdnię. Nie był na przejściu dla pieszych, ale w jego pobliżu. Jadąca do pracy Oplem 47-latka nie zdążyła zahamować, gdy zobaczyła młodego pieszego, który spieszył się do stojącego po drugiej stronie autobusu. Siła uderzenia była duża. Chłopca odrzuciło na kilkanaście metrów. - Podbiegło do niego kilka osób. Wśród nas był m.in. ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Chcieliśmy mu jakoś pomóc – relacjonuje jeden ze świadków. Jak wynika z informacji, które nam przekazał chłopiec był nieprzytomny do momentu przyjazdu ambulansu. Po krótkiej reanimacji odzyskał świadomość. - Karetka zabrała dziecko. Odjechała kilkaset metrów i znów stanęła na dłuższą chwilę– opowiada.
Najprawdopodobniej ratownicy reanimowali 12-latka. Chłopiec trafił do szpitala. Ma pękniętą podstawę czaszki. Jego stan jest bardzo ciężki. Przez kilka godzin po zdarzeniu na miejscu pracowali biegli. Sprawdzali czy dziecko było już na przejściu dla pieszych, czy prawidłowo je pokonywało oraz z jaką prędkością jechała kierująca samochodem. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopiec wbiegł na ulicę. Nie był na przejściu, ale w jego okolicach. Prowadząca samochód 47-latka była trzeźwa. Kobiecie zabrano na razie prawo jazdy - informuje Joanna Żygłowicz z wałbrzyskiej policji.
To kolejne zdarzenie z udziałem dziecka w tym miejscu. Dlatego apelujemy do rodziców, aby zwrócili swoim pociechom szczególną uwagę na to, jak powinny zachowywać się przechodząc przez jezdnię. Trudno jest bowiem zatrzymać samochód w miejscu, gdy nagle przed maską pojawia się pieszy. Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, gdy przejeżdżają w pobliżu szkół i przedszkoli.
Statystyczny kierowca nie zastanawia się nad tym, jak zbudowany jest silnik jego samochodu. Czasami jednak warto wiedzieć, jakie elementy wchodzą w skład, które z nich mogą ulec zużyciu lub uszkodzeniu, a także jak to rozpoznać po dźwięku pracy silnika.
Silniki są złożonymi układami, w których każdy element ma kluczowe znaczenie dla ich prawidłowej pracy. Cylindry oraz tłoki stanowią miejsce, w którym następuje spalanie paliwa, przekładając się na ruch tłoków, a następnie na obrót wału korbowego. Wał korbowy jest centralnym elementem, przekształcającym ruch tłoków w ruch obrotowy, co przekłada się na napęd pojazdu.
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, 22.III.2024 r. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu opublikowała w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o zamówieniu na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: "Rewitalizacja linii kolejowej nr 318 relacji Srebrna Góra-Bielawa Zachodnia od km 28,295 do km 24,300".
czytaj więcejZ ogromną przyjemnością informujemy o nadchodzącym starcie znaczącego projektu modernizacji infrastruktury drogowej w naszej Gminie. Z inwestycją o łącznej wartości 8,6 miliona złotych, naszym głównym celem jest podniesienie standardu dróg osiedlowych, które niebawem przejdą kompleksową odnowę - Mówi Burmistrz Głuszycy Roman Głód.
czytaj więcejNajwiększy dramat większości podróży to oczywiście temat pakowania się na wakacje. Nadpłata za bagaż to koszt, którego każdy chce uniknąć niezależnie czy podróżujemy tylko z bagażem podręcznym czy rejestrowanym. Jak więc wygląda oszczędzanie na bagażu, jak płacić mniej za bagaż, ile kosztuje dopłata do bagażu na lotnisku oraz jak się spakować, aby nie ponosić dodatkowych kosztów? Na te i więcej pytań odpowiedzieliśmy w poniższym artykule.
czytaj więcejW Bielawie zakończono największą w bieżącej kadencji samorządu inwestycję drogową. 15 grudnia 2023 r. zakończono trwającą 15 miesięcy modernizację 3 kolejnych bielawskich dróg tj.: